Przedszkole nr 9 zlokalizowane jest na obrzeżach miasta w zielonej, cichej i spokojnej okolicy.

 

 

Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-17:30.

 

Mieści się w wolnostojącym, dużym, jednopiętrowym budynku. Jego atutem jest położenie z dala od ruchliwych ulic, a otaczająca go zieleń oraz budynki mieszkalne skutecznie chronią przed hałasem i zgiełkiem miasta. Znaczną część terenu placówki zajmuje duży zadrzewiony ogród, który pozwala  na spędzanie czasu na świeżym powietrzu o każdej porze roku.

W przedszkolu odbywają się zajęcia wspomagające rozwój dziecka:

  • J. angielski
  • Rytmika
  • Taniec sportowy
  • Gimnastyka ogólnorozwojowa/zabawy ruchowe
  • Warsztaty artystyczne
  • Terapia logopedyczna
  • Terapia psychologiczna
  • Religia

 

PRZEDSZKOLE DYSPONUJE

Trzema salami do zabaw i zajęć dydaktycznych

Ze sprzętem, meblami, pomocami dydaktycznymi i zabawkami dostosowanymi do wieku wychowanków; przy każdej sali jest łazienka

 

Salą ruchową i salą zabaw

Wyposażoną w sprzęt do ćwiczeń gimnastycznych i integracji sensorycznej

Dużym ogrodem przedszkolnym

Wyposażonym w sprzęt ogrodowy dostosowany do wieku dzieci

 

Własną kuchnią

W której przygotowywane są smaczne i zdrowe posiłki

 

Nasza misja

Przedszkole Nr 9 znajduje się przy ul. M. Przesmyckiego 100/101, położone jest na obrzeżach miasta, gdzie otacza go kameralne i spokojne osiedle domków jednorodzinnych. Przedszkole jest miejscem sympatycznym, życzliwym, kolorowym i bezpiecznym dla wszystkich dzieci, ich rodziców i rodzin oraz najbliższych. Jesteśmy otwarci na potrzeby i oczekiwania dzieci i ich rodziców. Zajęcia z dziećmi prowadzą wysoko wykwalifikowani, kreatywni i doświadczeni nauczyciele. Stwarzamy warunki do wszechstronnego rozwoju dziecka z uwzględnieniem jego potrzeb, a także oczekiwań rodziców. Wszechstronnie przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki w szkole, a najmłodszym zapewniamy przyjazny i zrównoważony proces adaptacji do nowych warunków. Naszym założeniem jest, aby nasi wychowankowie byli kreatywni, wrażliwi, odpowiedzialni, komunikatywni oraz posiadali bogatą wyobraźnię twórczą. 

Chcemy, aby dzieci rozwijały swoją wiedzę o świecie, umiejętności i zdolności. Nasi absolwenci doskonale sobie radzą z obowiązkami szkolnymi i osiągają sukcesy w różnych dziedzinach edukacyjnych.

„Wszystko, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat.”

Robert Fulghum